Droog slapen kun je leren
GGD regio Utrecht organiseert 5 keer per jaar op donderdagavond van 19:30-21:00 uur een digitale informatiebijeenkomst ‘Droog slapen kun je leren’. De bijeenkomst is bedoeld voor ouders met kinderen van 5 jaar en ouder. Ouders kunnen rekenen op praktische informatie en advies om het ’s nachts zindelijk worden van hun kind te helpen bevorderen. Aan deelname zijn geen kosten verbonden.

De avonden zijn altijd van 19.30-21.00 en de data van de informatiebijeenkomsten voor 2023/2024 zijn:
- Donderdag 28 september 2023
- Donderdag 30 november 2023
- Donderdag 25 januari 2024
- Donderdag 28 maart 2024
- Donderdag 23 mei 2024
De digitale informatiebijeenkomst
De informatiebijeenkomst ‘Droog slapen kun je leren’ bestaat uit twee delen. In het eerste gedeelte geeft de jeugdverpleegkundige inzicht in de mogelijke oorzaken van bedplassen en de factoren die droog slapen belemmeren en bevorderen. In het tweede gedeelte komen de verschillende methoden om droog te leren slapen aan bod.
Enkele voorbeelden zijn: de wakker-maken-methode en de kalendermethode. En voor oudere kinderen het gebruik en de toepasbaarheid van de plaswekker. Met behulp van deze informatie zijn veel ouders in staat om voor hun kind de meest geschikte aanpak te bepalen en het ’s nachts zindelijk worden positief te beïnvloeden.
Meer informatie en aanmelding
Deelname aan de informatiebijeenkomst is alleen mogelijk op basis van aanmelding. Je kunt je aanmelden via het formulier hieronder. Ongeveer 2 dagen voor de bijeenkomst ontvang je de Teams-link voor de online bijeenkomst in je e-mail.
Aanmelden training Droog slapen kun je leren
"*" geeft vereiste velden aan